Açılış
Kampanyası

Bizi Arayın! 0216 575 34 38

Kalıcı Makyaj

Gündelik yaşamda yüz hatlarını belirginleştiren, bazı kusurları gideren son derece doğal bir görünüme sahip olmak isteyen ve zamanla yarışan günümüz kadınları için koşulsuz bir güzelliktir Kalıcı Makyaj.

Kalıcı Makyaj veya doğru ismiyle “Mikropigmen” uygulaması; steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin, deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir. Bu işlem sayesinde kaş, göz çevresi veya dudaklarda doğal cilt rengimize uyumlu etkiler yaratabileceğimiz gibi bazı kusurları da kapatabiliriz. Şekil bozukluklarını giderip böylece daha düzgün, bakımlı ve genç bir görünüm kazanabiliriz.

Mikro pigmentasyonda kullanılan pigmentler, boya maddeleri zamanla hücrelerin fizyolojik fonksiyonu olan Fagositoz ile yok olur. Hücre, pigmenti içine alır parçalar ve yok eder. Kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte 2-3 yıl gibi kalıcılığı vardır. Kişinin cilt yapısı, nemi ve uygulama sonrası bakım prosedürlerini uygulayıp uygulamadığına bağlıdır kalıcılık.

Kalıcı Makyaj yaptırırken öncelikle dikkat etmeniz gereken şey kullanılan malzemelerin tek seferlik ve steril olmasıdır, ayrıca uygulama yapan kişinin bu konuda uzman olması gerekmektedir.

Kalıcı Makyaj kimlere yapılmaz

Kanama ve pıhtılaşma problemi olan kişilere
Şeker hastalarına
HIV virüsü taşıyanlara
Hemofili hastalarına
Psikolojik takıntılı kişilere
Panik atak hastalarına
18 yaşından küçük olanlara

Uygulama sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Uygulama yapılan bölgenin 2 gün suyla temas etmemesi gerekmektedir. Güneşlenmek ve solaryum gibi cildi etkileyecek şeylerden kaçınılmalı, oluşan kabuklar elle koparılmamalı, kendiliğinden düşmesi beklenmeli ve uygulama yapılan bölgeye herhangi bir kozmetik ürün sürülmemelidir.